Ta strona używa plików Cookies. Korzystając z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji w Polityce prywatności.

Zgadzam się

Regulamin

 ZASADY OGÓLNE

  1. Niniejszy Regulamin stanowi uzupełnienie i rozszerzenie zapisów Statutu Przedszkola.
  2. Jest placówką opiekuńczo - wychowawczo - kształcącą, do której uczęszczają dzieci od trzeciego roku życia (w wyjątkowych sytuacjach od dwu i pół roku) do rozpoczęcia nauki w szkole.
  3. Zatrudnia kadrę nauczycielską zgodnie z  kwalifikacjami niezbędnymi do zajmowania stanowiska nauczyciela przedszkola.
  4. Realizuje Podstawę programową wychowania przedszkolnego MEN.
  5. Sprawuje nad dziećmi opiekę, odpowiednio do ich wieku,  indywidualnych potrzeb  oraz możliwości każdego dziecka jak i możliwości lokalowych placówki z uwzględnieniem obowiązujących przepisów bezpieczeństwa i higieny. 
  6. Prowadzi diagnozę każdego dziecka w celu monitorowania jego indywidualnego rozwoju.
  7. Nadzór nad działalnością Przedszkola wynikający z ustawy o oświacie i rozporządzeń MEN sprawuje Urząd Gminy w Świebodzinie
  8. Nadzór pedagogiczny pełni Lubuskie Kuratorium Oświaty.
  9. Postanowienia regulaminu mają na celu służyć dobru dziecka, jego prawidłowemu rozwojowi umysłowemu, fizycznemu oraz społeczno-emocjonalnemu.


ZASADY SZCZEGÓŁOWE

  1. Podstawę przyjęcia dziecka do placówki przedszkolnej stanowi dokładnie wypełniony wniosek zgłoszeniowy oraz podpisana przez rodziców i dyrektora przedszkola umowa o świadczeniu usług w przedszkolu.
  2. Dzieci mogą być przyjmowane w ciągu całego roku szkolnego, jeżeli Przedszkole dysponuje wolnym(i) miejscem(ami). Z początkiem nowego roku przedszkolnego w pierwszej kolejności przyjmowane są dzieci z listy wychowanków roku poprzedzającego.
  3. Przedszkole jest czynne od poniedziałku do piątku w godzinach od 6:30-16:00.
  4. W godzinach otwarcia placówki możliwa jest realizacja podstawy programowej w systemie zmianowym, dla większej ilości dzieci, dzielonych na małe grupy, z zachowaniem bezpiecznych i higienicznych warunków nauki i pracy oraz możliwością min. 5 godzinnego pobytu w przeznaczonych do nauki salach przedszkolnych.
  5. Przy zmniejszonej liczbie dzieci dopuszcza się możliwość łączenia grup.
  6. Do przedszkola może uczęszczać jedynie dziecko zdrowe, niewymagające specjalnej opieki – dziecka chorego lub z objawami choroby nie wolno przyprowadzać. Po przebytej chorobie należy okazać zaświadczenie lekarskie, że dziecko jest zdrowe i może uczęszczać do przedszkola. Jeżeli u dziecka w czasie pobytu w przedszkolu, stwierdzony zostanie stan podgorączkowy lub jego samopoczucie będzie wskazywało na stan chorobowy, rodzice zobowiązani są do zabrania dziecka z przedszkola.
  7. W Przedszkolu nie wolno stosować wobec dziecka żadnych zabiegów lekarskich bez zgody ich rodziców, poza nagłymi przypadkami bezpośrednio ratującymi życie dziecka.
  8. Pracownicy przedszkola nie podają dziecku żadnych leków i nie stosują wobec dziecka żadnych zabiegów lekarskich poza nagłymi przypadkami ratującymi życie dziecka oraz wynikającymi z konieczności udzielenia dziecku pierwszej pomocy.
  9. W przypadku choroby zakaźnej dziecka rodzice zobowiązani są do natychmiastowego zawiadomienia o tym fakcie dyrekcję przedszkola.
  10. Rodzice lub opiekunowie są zobowiązani do przyprowadzania i odbierania dziecka osobiście bądź inne osoby, które zostały wpisane do upoważnienia do odbioru dziecka z przedszkola. W przypadkach losowych – osoby pełnoletnie przez nich pisemnie upoważnione, zapewniające dzieciom pełne bezpieczeństwo. Osobom nietrzeźwym dziecko nie będzie oddane.
  11. Po przyprowadzeniu Dziecka do przedszkola należy przekazać je nauczycielowi, aby mógł wpisać obecność w danym dniu, a Rodzic był pewien, że dziecko jest pod opieką nauczyciela.
  12. Dzieci są odbierane z przedszkola przez Rodziców lub zgłoszone przez nich osoby dorosłe. Osobom nietrzeźwym dziecko nie będzie oddane.
  13. W poszczególnych oddziałach wiekowych realizowany jest program wychowania przedszkolnego w zakresie co najmniej obowiązującego minimum programowego opracowanego przez MEN dla dzieci w wieku 3–6 lat.
  14. W miarę potrzeb rodziców i możliwości organizacyjnych przedszkola mogą być organizowane zajęcia dodatkowe / np. rytmika, nauka języków obcych, gimnastyka korekcyjna, taniec / opłacane przez Rodziców.
  15. Przedszkole świadczy usługi  od poniedziałku do piątku z wyłączeniem dni ustawowo wolnych od pracy, w godzinach od 6.30 do 16.00, zgodnie z arkuszem organizacji pracy placówki na dany rok.
  16. Termin płatności za przedszkole upływa 10-go dnia każdego miesiąca. Okresem rozliczeniowym jest miesiąc kalendarzowy.
  17. Za pobyt dziecka w przedszkolu rodzice uiszczają comiesięczną opłatę, która jest  regulowana  zawartą umową przyjęcia dziecka do przedszkola.



Numer konta:

02 1090 1593 0000 0001 3187 4299
Santander Bank Polska – oddział Świebodzin
ul. Głogowska 8, 66-200 Świebodzin

 

18.Rodzice/opiekunowie prawni są zobowiązani do aktualizowania swojego numeru telefonu kontaktowego.

19.Rodzice/opiekunowie prawni zobowiązani są do zaopatrzenia dziecka w: pastę i szczoteczkę do zębów, ręcznik, obuwie domowe, odzież na zmianę. Wszystkie przedmioty należące do dziecka winny być podpisane. Rodzice/opiekunowie winni zadbać, by odzież była dostosowana do pory roku i aktualnego wzrostu dziecka.

20.Przedszkole nie ponosi odpowiedzialności za rzeczy przynoszone do przedszkola.

21.Wszystkie sprawy związane z życiem przedszkola, powinny być omawiane na terenie przedszkola w obecności zainteresowanych stron tego samego dnia.

22.Przedszkole w następujący sposób wypełnia zadania opiekuńcze:

  1. opiekę nad dziećmi w trakcie całego ich pobytu w Przedszkolu sprawują nauczyciele, w  wyjątkowych sytuacjach krótkotrwałą opiekę nad dziećmi może sprawować inny pracownik Przedszkola wyznaczony przez dyrektora,
  2. rozkład dnia w Przedszkolu ma na celu zapewnienie dzieciom różnorodnych i zgodnych z ich potrzebami rozwojowymi zajęć,
  3. jeżeli pozwalają na to warunki pogodowe – dzieci codziennie przebywają na świeżym powietrzu,
  4. dzieci, które tego potrzebują, mają zapewnioną możliwość odpoczynku: leżakowanie lub zajęcia relaksacyjne i wyciszające. 

23.Dzieci nie są zmuszane w Przedszkolu do jedzenia ani leżakowania. Jeżeli dziecko nie zje posiłku, nauczyciel wychowawca informuje o tym rodzica/opiekuna.

24.Sale zajęć posiadają właściwą powierzchnię, oświetlenie, wentylację, ogrzewanie i wyposażenie zgodne z obowiązującymi przepisami.

25.Korzystanie z posiłków przez dzieci alergiczne uzgadniane jest indywidualnie z rodzicami/opiekunami prawnymi.

26.W razie nieszczęśliwego wypadku podczas pobytu dziecka w Przedszkolu nauczyciel jest zobowiązany:

  1. Udzielić pierwszej pomocy, w razie konieczności wezwać pogotowie.
  2. Niezwłocznie powiadomić rodziców/opiekunów prawnych dziecka.
  3. Niezwłocznie powiadomić dyrektora przedszkola.
  4. Dyrektor jest zobowiązany powiadomić o wypadku śmiertelnym, ciężkim i zbiorowym niezwłocznie prokuratora, organ prowadzący i kuratora oświaty, a w przypadku zbiorowego zatrucia zawiadamia niezwłocznie Państwowego Inspektora Sanitarnego.

27.Dzieci nie mogą przynosić do przedszkola i spożywać w sali słodyczy, gum do żucia  i chipsów. Dopuszczalne są słodycze pod warunkiem, że są zorganizowane dla całej grupy.

28.Rodzice są zobowiązani do zapoznania się ze Statutem i Regulaminem Przedszkola oraz innymi dokumentami regulującymi pracę przedszkola. Przestrzeganie rozkładu dni i zarządzeń dyrekcji przedszkola.

29.Do przedszkola dzieci nie mogą przynosić zabawek np.: drogocennych, militarnych, zagrażających bezpieczeństwu.

30.W przedszkolu dzieci nie mogą  nosić  biżuterii np. kolczyków, łańcuszków, pierścionków.

31.Regulamin jest wywieszony na tablicy informacyjnej oraz umieszczony na stronie Przedszkola.